İKİNCİ EL PALET

İkinci el ürünler her sektörde olduğu gibi lojistik sektöründe de firmaların iş maliyetlerini düşürmek için sunulan özel bir hizmet çeşididir. Profesyonel bir firma ikinci el ürünlerde sıfır ürün kadar temiz ürün sunarak bu konudaki tüm beklentilerinize cevap verir. İkinci el palet ürünleri piyasalarda geri dönüşüm özelliği ile bilinen malzemelerden üretilmiştir. Zaman içinde hasar ve yıpranmaya maruz kalan ürünler bu firmalar tarafından yeniden tamir edilir ve yeniden kullanıma sunulur. Doğaya yeniden. kazandırılması ise geri dönüşüm kapsamında sunulan ekstra bir avantajdır.

Özellikle tahta ve ahşap paletler bu konuda yapılacak restorasyona daha uygundur. Bu malzemeler taşıma esnasında plastik malzemeye göre daha hızlı yıpranma yaşasa da tamiratı da bir o kadar kolay olmaktadır. Biraz ağır bir malzeme olduklarından dolayı her sektörde tercih edilemez. Ancak depolama açısından plastik malzeme ile aynı avantajları sağlayan tahta ve ahşap palet türlerinde ikinci el satışları da büyük bir ilgi görmektedir. Fiyat açısından sıfır ürünle arasında oldukça fiyat farkı vardır. Ancak sıfır ürünlerin sunacağı kaliteli ve profesyonel hizmet olanağını bu ürünlerde görmeniz mümkün. Ahşap, plastik ve Euro palet üretimi yapan firmalar yalnızca Türkiye’de değil tüm Avrupa ve Asya’da nakliye firmalarının ihtiyaç duydukları palet pazarlama hizmetini sunmaktadır.

Euro palet ürünlerinin tarihi de ahşap paletlerin doğuşu ile birlikte başlamıştır. Tedarik zincirinin en kapsamlı ürünlerinden birisi olan Euro palet ürünlerinde hizmet sunulacak hedef kitle oldukça fazladır. Demiryolları, inşaat, endüstri, sanayi gibi sektörlerle birlikte her türlü nakliyat işlemi ve depolama için uygun özellik taşımaktadır. Özellikle araç içi ve mekânlarda yapılacak istiflemelerde hiçbir boşluk kalmadan yapılacak bir düzenleme avantajı sunmaktadır. Ahşap, tahta ve Euro paletlerde ikinci el satış olanaklarından faydalanarak işletmelerinizdeki taşıma maliyetlerini düşürmeniz mümkün. Bu ürünlerin ikinci el satış imkânının olması sizin bir defa veya daha fazla kullandığınız paletleri tamir ettirerek yeniden satışa sunmanız anlamına gelecektir. Yani hem alışta hem de satışta kar edebileceğiniz mükemmel bir hizmet söz konusu olacaktır.

TOP